| SimizRobert26 a întrebat:

Acum o saptamana am vrut sa imi cumpar de pe internet o revista numita ( Reksio si Ozn-ul )dar nici un magazin nu o mai avea...

Din fericire am reusit sa gasesc jocul de pe Cd chiar pe internet, asa ca l-am luat si l-am instalat dar cand sa il pornesc imi spune "Introduceti cd-ul Reksio si Ozn-ul"...

Este vreo metoda prin care as-i putea sa deschid jocul si fara Cd?

Mersi anticipat.

Dau Funda ca intotdeauna =]]]

Răspuns Câştigător
| AlexDFY a răspuns:

Trebuie sa folosesti Power iso, si sa dai mount image, dupa ce dai mount image, intri in my computer ( sau this computer) si iti apare iconita de la joc, si o sa mearga.

10 răspunsuri:
| AlexDFY a răspuns:

Nu ai instalat bine, asta e motivul pentru care iti apare sa bagi cd ul.

| SimizRobert26 explică (pentru AlexDFY):

Eu am descarcat jocul si l-am extractat din rar (l-am primit in winrar)

| SimizRobert26 explică:

Ok, acum am incercat cu daemon tools lite si mi-a pornt jocul dar imi da crash -.- de fiecare data

| AlexDFY a răspuns (pentru AlexDFY):

Setezi 1 driver, si selectezi mount image D, F, G sau ce iti apare acolo, nu conteaza.

| SimizRobert26 explică (pentru AlexDFY):

Ok incerc acum

| SimizRobert26 explică (pentru AlexDFY):

Bun, am instalat power iso si i-am dat mount la joc pe driver 1 in F si acum in This PC a aparut ''CD Drive (Fhappy Alfabet, 0 bytes free of 534 MB, CDFS'',. Am dat click dreapta pe el si Open apoi m-am dus la joc si am dat sa il deschid dar nu se intampla nimic

| AlexDFY a răspuns (pentru SimizRobert26):

Nu stiu ce sa zic, incearca sa l instalezi din alta parte, incearaca de pe file list.

| SimizRobert26 explică (pentru AlexDFY):

Gata, am rezolvat si merge, multumesc multtt! xD Singura problema acum este rezolutia da vad eu cum fac big grin

| AlexDFY a răspuns (pentru SimizRobert26):

Nu ai ce sa faci cu rezolutia, e un joc foarte vechi.O sa mai ai bug uri si chestii.Nici o problema, daca ai nevoie de ajutor da mi mesaj.

| SimizRobert26 explică (pentru AlexDFY):

Ok big grin

| AlexDFY a răspuns (pentru SimizRobert26):

Trebuie sa folosesti Power iso, si sa dai mount image, dupa ce dai mount image, intri in my computer ( sau this computer) si iti apare iconita de la joc, si o sa mearga.