| murloc a întrebat:

Am achizitionat o pereche de casti cu microfon, si nu stiu unde trebuie sa le conectez la calculator. Precizez ca nu aveau instructiuni, doar o descriere in engleza si inca cateva limbi, plus un ochi din ala de videochat. O si din ce as putea sa confectionez un burete pentru casti? O ureche nu are burete, din pachet.

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Castile se conecteaza in placa audio din PC. Microfonul la intrare microfon iar castile la iesire. Uite si aici: http://windows.microsoft.com/......dio-device Ele sunt pe culori. Daca mai ai nelamuriri scrie denumirea castilor. Cat despre casti, confectionarea buretelui se poate face din orice burete dar nu vad cum ai putea face asta. Sunt niste indoituri acolo.