| Punkt_Soryn_1989 a întrebat:

am avut probleme cu temperatura prc. ajungea si la 160 grade celsius, i-am pus cooler cu racire pe azot lichid si totusi nu arata ca la altii temp. de 0-2-3 grade celsius e bine daca arata asa? uite poza http://postimg.org/image/5ozm1vnxh/

8 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Cand ai temperatura asta ce programe ai deschise?
Ce procesor ai?
Nu e rea temperatura daca imi dai si alte detalii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce chipset sau procesor grafic sau numeric ai tu alimentat la 4.08V
Eu la vcore1 am 1.25
si la Vcore2 1.34
Vcore1 si 2 sunt de la procesor.
Scoti procesorul, cureti praful din jurul socket-ului.
Ce procesor e si ce placa de baza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai facut overcloking pe procesor? cat timp?

| Punkt_Soryn_1989 explică (pentru neluL):

Procesor amd dual core 4800 +, si in momentul printului defragmentam partitia c. care are 300 gb. + fierfox, vreo 4 pagini happy

| Punkt_Soryn_1989 explică (pentru anonim_4396):

Placa de baza e Asus si proc amd 2 core 4800 +

| Punkt_Soryn_1989 explică (pentru anonim_4396):

Am incercat sa evit... daca inteleg la ce te referi... i-am facut de vreo 10-15 iar timp. 3-4 min

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru Punkt_Soryn_1989):

Ceva nu e in regula acolo cu Vcore2, ce naiba? 4.08 Volti?
O sa crape procesorul ala, numai ca e posibil ca senzorii procesorului sa fie paraleli si sa-ti citeasca gresit voltajul, dar ma indoiesc, daca ai zis ceva de 160 grade
Sa pui alt soft si sa faci din nou masuratori.
Eu recomand aida 64Extreme edition, il gasesti pe google...
Intri la computer-senzor si faci tot asa un print screen.
Cauta si tu pe google, eu nu stiu ce model de nucleu ai tu la procesor, vezi care au mai avut probleme cu overvolting.
Overcloking e atunci cand te mananca in bios si te joci cu setarile fsb-ului, vcore, multiplicator, eu nu recomand!

neluL
| neluL a răspuns (pentru Punkt_Soryn_1989):

Nu ai probleme cu temperaturile. E OK asa.