| Hasss a întrebat:

Buna seara la toti am o problema de cand mi-am mutat pc in alta camera am probleme cu temp pc-ului inainte unitatea era jos pe parket dar acu este pusa langa monitor credeti ca asta este problema am monitor lcd lg si diferenta intre perete si unitate este de vreo 8-10 cm o fi asta problema? ca nu inteleg dc imi creste inainte aveam temperatura in camera de vreo 30 de grade iar in camera aceasta tot vreo 30 de grade poate mai putin si e mai cald pc-ul dc?
m-am uitat la temp cu speccy si imi arata asa http://i.imgur.com/zUuAG.jpg
dar pe aida64 imi arata alta temperatura in acelasi timp dc? http://i.imgur.com/HBfaE.jpg
in camera cealalta procesorul nu depasea 30 de grade si ventilatorul 3200 rpm aici urca si la 50 si ventilatorul urca pe la 3800 rpm placa video la fel nu depasea 50 de grade si era 30% folosit din radiator (placa video are racire pasiva) aici ajunge si la 65 de grade nu inteleg deci care ar fi problema? please ajutor?
plz ajutati-ma ce sa fac va dau fundaaaaaaa plzz urgent

dau fundaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaAAAAA!:D

1 răspuns:
| millyca a răspuns:

Ti-ar trebui un cooler pe placa video si inca unul pe carcasa. Dar stai linistit ca nici cum e acum nu o sa crape.