| anonim_4396 a întrebat:

Am catva intrebari despre jocul online TRANSFORMICE : 1) Cum pot sa ma catar pe zid intr-un fel anume? am vz ca unii jucatori se catara pe zid ca sa ajunga la gaura sau la brnza, dar eu cand vreau sa ma catar nu pot pentru ca cad in gol, cum trebuie sa dau din sageti ca sa ma pot catara? 2) Cand sunt saman cum pun scanduri oblice, verticale si lucruri invizibile care sa ma ajute. Mersi!

6 răspunsuri:
| ßσьσсєℓα a răspuns:

1 Ca sa poti urca un zid : te urci pe el si dai sageata stanga + sageata sus apoi rapid sageata dreapta + sageata sus si tot asa si la partea paralela a zidului sageata dreapta + sageata sus, sageata stanga + sageata sus.

2. Ca sa faci lucrurile invizibile apesi Spacebar sau spatiu (tasta lunga de pe tastatura) si ca sa le rotesti apesi CTRL si ca sa pui cui rosu (sa stea scandura in aer) apesi tasta B, sa fie agatata de ceva apesi tasta C.

| Unseen a răspuns:

1)Pentru a urca exista o combinatie: sageata stanga, sus, sageata dreapta, sau invers.
2) scandurile le invarti de pe rotitza de la mouse sau apesi SHIFT, iar pentru. a face obiectele invizibile apesi SPACE.

| Criss2222 a răspuns:

Pai ca sa te cateri apesi prima data stanga sau dreapta ( daca zidul este in dreapta incepi cu ea si viceversa) dupa in sus si dupa pe stanca sau dreapta ( cealalta parte de la zid). Cand esti saman alegi obiectul apesi pe spatiu ca sa le faci transparente si pui cuiele apasand pe c v b. sper ca te-am ajutat si funda plizz.

| vLaDaNu a răspuns:

Am JUCAT SI EU TRANSFORMICE NU PREA TARE JOCU dar am invatat cum sa ma catar sari te prinzi de perete apoi apesi "A" si dupa"D" sper ca te-am ajutat! big grin funda te rog!

| Dudu521 a răspuns (pentru vLaDaNu):

Pai din stanga si drepta nu e tot la fel? am incercat si tot nu reusesc...

| vLaDaNu a răspuns:

Atunci lasate de joc :o