| anonim_4396 a întrebat:

Am cumparat jocul Battlefield Hardline pentru PC si l-am instalat.Eu vreau sa vand jocul unui prieten. O sa poata instala jocul chiar daca am facut-o si eu?

Răspuns Câştigător
| Catalion a răspuns:

Deci ii dai contul pe bani. Trebuie sa fi logat pe origin ca sa-l poti juca. Din moment ce nu o sa mai fi logat in cont, o sa-l ai degeaba instalat ca nu il mai poti juca. El o sa poata sa-l instaleze si sa-l joace din moment ce o sa fie logat pe origin. Deci, da.

| Soarecul1234 a răspuns (pentru Catalion):

Dar nu am terminat de instalat jocul. Si daca anulez instalarea pot sa ii dau jocul si sa il instaleze pe contul lui?

2 răspunsuri:
| Catalion a răspuns:

Nu conteaza daca ai terminat sau nu instalarea. Din moment ce nu o sa mai fii tu logat pe origin, nu o sa mai ai acces la joc. Chiar daca il ai instalat pe tot, nu o sa-l poti juca.