| castravetele a întrebat:

Am cumparat procesorul AMD FX 6300 si dupa ce l-am montat, de fiecare data cand il pornesc incepe la "caraie" (se aude un bazait) si ma ingrijoreaza acest carait. Deasemenea cooler-ul nu face fata asa ca l-am schimbat cu cel de la procesorul vechi si acesta mai duce dar nu prea bine.
Daca puteti sa imi spuneti de ce caraie procesorul si sa imi dati un site cu un cooler aproape de 100 lei care sa mentina procesorul la o temperatura acceptabila si in jocuri ca battlefield 3 ar fi super. Dau funda pentru raspuns.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Acel sunet se aude la unele pc-uri, sigur provine de la procesor sau de la hard sau alta sursa? Cel mai ieftin/bun cooler ar fi acesta:
http://bit.ly/1cNEZSZ

| castravetele explică (pentru CM7YRE):

Se aude fix de la procesor. Am schimbat procesorul cu cel vechi si nu se mai aude nimic. Eu tot ma intreb de ce face asa