| IDontAcceptPresent a întrebat:

Am un cpu Intel q9550 quad-core 2, 83ghz fara oc.
Problema este ca am cumparat un cooler gammax 300 cu 100 de lei si acum 2 saptamani aveam o temperatura de maxim 50 de grade in full load.
Dupa ce mi-am achizitionat alta carcasa mai buna cu ventilatoare a trebuit sa montez toate componentele si coolerul acesta.Acum vad ca temperatura ajunge si pana la 60 de grade desii e acelasi cooler si carcasa mult mai buna si ventiloatoare.Nu inteleg adica pe o carcasa veche fara ventilatoare procesorul atingea maxim 50 de grade si pe o carcasa de 100 de ori mai buna atinge si 60.Am schimbat pasta cand am montat iarasi coolerul si tot degeaba.Care ar putea fi problema.

2 răspunsuri:
| CPAElites a răspuns:

Ori ai tu probleme cu capul ori procesorul are dioda termica defecta...

| CPAElites a răspuns:

Eu nu inteleg de ce iti faci atatea griji pentru dinozauru ala, mai mult a costat Coolerul si Carcasa decat face Placa de baza si procesorul.
PC-ul meu e plin de praf..Nu l-am sters de cand am cumparat placa video si sursa, arata de parca a stat in desert 10 ani.