| Kid61 a întrebat:

Am incercat sa instalez windows XP pe un calculator, dar la un moment dat imi apare o eroare cu blue screen. Problema e de la driverele S-ATA, am cautat in bios sa le schimb de pe AHCPI, dar optiunea nu apare in BIOS-ul calculatorului acesta, ca in tutorialele de pe internet. Astept un raspuns.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

E AHCI nu AHCPI si uneori nu se cheama asa. Posibil sa ai controller mode IDE/Enhanced, ceva de genul asta. Iar Enhanced sa fie AHCI.