| LuffyPirateKing a întrebat:

(Stiu ca nu e categoria potrivita, dar e cea mai accesata) Am o problema cu noul PC... se numeste Blue Screen, una dintre cele mai cunoscuta eroare. o stiu de nu stiu cat timp si mereu m-am rugat sa nu o am. deci, sa incep. erorile Blue Screen imi apar, de obicei cand joc Minecraft, sau cand sta PC-ul mult aprins. joc ceva timp Minecraft si mi se face pixelat. si se vede nasol rau de tot, si dupa 10 minute, apare eroare Blue screen cu mesajul: "sad Your PC ran into a problem and needs to restart. We're just collecting some error info for you. Search online for more error informations: MEMORY_MANAGEMENT" sau imi mai apare si asta: "sad Your PC ran into a problem and needs to restart. We're just collecting some error info for you. Search online for more error informations: DRIVER_IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL"
Mentionez ca am Windows 8.1! Si dupa ce mi se vede pixelat scrie: "nVidia Display driver stopped the work..."
Mentionez ca mai am si probleme cu Display Driver-ul...

PC SPECS:
Placa video: nVidia Geforce 9800GT
Procesor: Intel-Core i3-2120 3.3Ghz
4 GB RAM

Dau funda celui care m-a ajutat si-mi da informati despre eroare. am cautat si pe internet si spunea ceva de BIOS, si am zis sa nu ma bag ca nu le am cu BIOS-ul =]] astept raspuns!

1 răspuns:
| LuffyPirateKing explică:

Cunoscute* | Eroarea* | Informatii*
Tastatura de 2 lei.