| SyBy92 a întrebat:

am o intrebare, poate ma lamuriti. Am jucat recent Gta 5 pe laptop si dupa 5 minunte de joc incepe lag-ul tot mai des si interuperi de sunet si video (indiferent de setarile video face asa ). Dupa am descarcat Gta 4, care spre surprinderea mea merge foarte bine la medium spre hight. Laptop-ul in cauza este un Lenovo Ideapad 100/15IBD
Cpu: Intel core i3-5005u
Gpu: Nvidia Geforce 920MX 2GB DDR3
Ram: 4GB DDR3L
HD: 1T
Astept pareri!

1 răspuns:
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Gta 4 a aparut in 2008 iar gta 5 in 2015 pe pc. Diferenta e mare si de ani si de altceva. Acum pentru jocurile noi se cer de la 8 gb RAM in sus. Nu poti rula un joc decent daca nu ai piese bune in laptop sau pc. Timpul trece si trebuie reinnoite piesele sau schimbate cu totul atat laptopurile cat si pc-urile.