| mihaibos10 a întrebat:

Am o intrebare : Recent am creat un cont Microsoft pentru a putea descarca jocuri din Windows store, am Windows 10... si când am repornit laptopul am vazut ca imi cere sa imi adaug parola contului, iar acest lucru nu imi place, vreau sa scap de acest cont, asa incat, de fiecare daca când aprind laptopul sa nu mai fie nevoie sa introduc parola

Va rog, ajutati-ma, urgent!

Răspuns Câştigător
| Anonimx2001x a răspuns:

Salut!
Nu trebuie sa-ti stergi contul de Windows, poti pastra si contul si sa deschizi laptopul fara sa fie nevoie sa introduci parola.Mai intai trebuie sa fii pe desktop. Apoi deschizi command prompt(scuratatura: windows key+r), apoi scrii "netplwiz". Se va deschide o fereastra, iar tu trebuie sa debifezi casuta bifata langa care scrie "users must enter a user name and password to use this computer", iar acum nu va mai fii nevoie sa introduci parola cand deschizi laptopul.

1 răspuns:
| mihaibos10 explică (pentru Anonimx2001x):

Iti multumesc mult, prima oara nu a mers, m-am delogat si iar mi-a cerut parola, dar dupa ce l-am restartat nu a mai fost nevoie sa o introduc! Multumesc mult