| NFC5498 a întrebat:

Am o mare problema:
Am avut instalat un joc pe calculator si un coleg mi la sters cand era la mine acasa si mi-a sters doar folderul din D: nu din Control Panel si acum cand vreau sa il reinstalez nu pot fiindca imi apare:
Error 1723 A DLL required for this install to complete could not be run
Ce ar trebui sa fac?
Va rog AJUTOR

Răspuns Câştigător
| haryH a răspuns:

Http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=25
eroarea asta apare daca ai o versiune out-of-date de Windows Installer. linkul te va ajuta. trebuie sa descarci WindowsInstaller-KB893803-v2-x86. exe. funda?

| NFC5498 explică (pentru haryH):

Imi zice not enough storage is available to process this comandsadsad

| haryH a răspuns (pentru NFC5498):

Da un clean up si baga id crysti_98

| haryH a răspuns (pentru NFC5498):

Ma baga id crysti_98 si o sa te ajut

| NFC5498 explică (pentru haryH):

AM REZOLVAT! Dar mersi oricum

15 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Descarca din nou jocul si apoi instaleaza-l de la zero!

| NFC5498 explică (pentru neluL):

Pai asta am facut si nu mi-a iesit pentru ca nu il pot dezinstalasad

| neluL a răspuns (pentru NFC5498):

Intra in Safe Mode si dezinstaleaza-l de acolo ->>>
SAFE MODE - este un mod de diagnosticare ce functioneaza pe toate sistemele de operare Windows, si care necesita o configuratie minima si drivere generice. Safe mode reprezinta pornirea windows-ului cu un numara minimal de functii necesare pentru lucru. Asa ca, mai jos vei gasi un mic ghid prin care vei afla cum poti intra in Safe Mode fara probleme.
Cum pot sa intru in Safe Mode?
1. Restarteaza calculatorul
2. Apasa butonul F8 pana cand iti apare Advanced options Menu (Reporneste computerul si apasa tasta F8 de pe tastatura inainte de a aparea ecranul de boot al sistemului de operare - tasta o apesi de mai multe ori si repede pana iti apare imaginea de mai jos)
3. In meniul care apare alege "Safe Mode" sau "Safe mode whit networking"
"Safe mode networking" e la fel ca "Safe Mod" doar ca include si internetul.
Vezi foto: http://img534.imageshack.us/img534/3794/windowssafemode.gif
4. Iesirea din "Safe mode" se face simplu, restartam calculatoru si alegem optiunea "Start windows normaly"
Daca nu reusesti sa rezolvi problema in "Safe mode" poti alege si "Last known good configuration" – optiunea aceasta intoarce sistemul la starea optima.
Vezi foto: http://windowsgeek.info/wp-content/uploads/2011/03/5cir12.gif
5. Asteapta ca sistemul de operare sa incarce anumite fisiere necesare deschiderii lui.
Succes!

| NFC5498 explică (pentru neluL):

Stiu sa intru in safe mode ca nu sunt chiar asa prafff da de asta nu am mai datsad dar mersi oricum..am rezolvat pentru ca mie imi zicea ca nu gaseste folderul GH-Aerosmith in D:\Jocur si am facut folderul din nou si a merslaughing)))

| neluL a răspuns (pentru NFC5498):

Ma bucur! bye, bye wave

| NFC5498 explică (pentru neluL):

Pa pawinking

| haryH a răspuns (pentru neluL):

Ce bine ca i-ai spus eu nici nu m-am gandit. eu i-am dat un patch dar nu are destul spatiu si trebuie sa dea un cleaup fara sa bifeze compressed files apoi instaleaza ala si o sa mearga. este simplu in ambele moduri

| Anyela2 a răspuns:

Mai putea ajuta si tu cu ceva? unde dau sa pun o intrebare? nu gasesc nimic

| neluL a răspuns (pentru Anyela2):

Uite aici pui o intrebare http://www.tpu.ro/adauga-intrebare

| Anyela2 a răspuns (pentru neluL):

Mersi

| neluL a răspuns (pentru Anyela2):

Cu placere happy