| TheSmart a întrebat:

Am o problema:

Am vrut sa imi instalez modul tropicraft pentru 1.6. 4_Forge(am aceasta versiune). Inainte sa downloadez modul minecraft 1.6.4 mergea perfect. Dar când am bagat modul tropicraft cu celelalte pack-uri pentru tropicraft si când am incercat sa bag versiunea de mc 1.6. 4_Forge mi-l arata putin. (adica semnul al MOJANG), iar apoi mi se scotea. Nu inteleg de ce mi se scoate. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns:

Ar ajuta daca:
-updatezi forge cu cea mai reteta versiune
-fate sigur ca ai numai tropicraft la moduri dezarhivat corect
E cel m-ai posibil ca sa ai un mod ramas printe fillele jocului car in care sterge. minecraft si instaleaza-l iar.

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Ma poti contacta pe Skype si te ajut apoi poate jucam impreuna :gamemaster757

| TheSmart explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Uităte pe Skype că te-am adăugat deja, app nici acum nu îmi merge deși am scos toate modurile( că aveam optifine și N.E.I) ( sincer aș putea să joc tropicraft fără optifine, dar N.E.I nu, pentru că am mai văzut la alt youtuber că avea modul tropicraft + N.E.I + o mapă (care era în colțul din stânga-sus. El cum a făcut să aibă mai multe file?

6 răspunsuri:
| wasilika24 a răspuns:

Ar ajuta daca:
-updatezi forge cu cea mai reteta versiune
-fate sigur ca ai numai tropicraft la moduri dezarhivat corect
E cel m-ai posibil ca sa ai un mod ramas printe fillele jocului car in care sterge. minecraft si instaleaza-l iar.
sau poate tropicraft e pentru alta versiune, ori daca mai ai niste moduri instalate poate sa se lupte intre ele

| TheSmart explică (pentru wasilika24):

Păi am văzut la tutoriale că este modul tropicraft care este executable jar file, restul sunt arhive și din câte am văzut la tutorial trebuie să le las arhive fiindcă acolo nu spunea(arăta) că trebuie să iau ce e în arhivă (adică folderele) singura diferență( care cred eu că mai este) e că cei la care m-am uitat pe youtube aveau mc-ul cumpărat și eu nu( eu am launcher). Și aia să instalez forge cea mai nouă versiune e pentru. Mc cumpărat dacă nu mă înșel, fiindcă acolo e cu edit profile și celelalte chestii. Dar în %appdata%->. minecraft am și eu un folder numit "Profile" dar nu cred că ajută...

| Apetrei_Bogdan_1995 a răspuns (pentru TheSmart):

Eu nu stiu, e usor.La un prieten doar am pus foge apoi Tropicraft si a mers.Dezistaleaza minecraft si pune-l din nou. Daca nu merge nici atunci poate e legat de Java.

| TheSmart explică (pentru Apetrei_Bogdan_1995):

Păi îmi mai apărea ca să updatez Java sau nu știu ce. Pentru un timp am ezitat să o updatez, dar când am vrut s-o updatez îmi spunea că deja am ultima versiune. În rest la ultima versiune de 1.6. 4_Forge nu cred că mergea să-l updatez fiindcă am launcher și parcă doar la mc cumpărat merge să updatez... (dacă la asta vă refereați), dar cum adică să am cea mai "reteta" versiune + și cum adică să mă fac sigur că am dezarhivat corect filele? La tutorial nu spunea nimic de dezarhivare. Doar luai niște file dintr-o arhiva și le puneai în folderul "mods", da, mă rog.