| mihaibaros69 a întrebat:

am o problema cand vreau sa joc jocuri mai performante de exemplu CS:GO mi-se stinge calculator de ce?

Răspuns Câştigător
| marian37 a răspuns:

Posibil sa fie de la sursa SAU de la temperaturiile ridicate, verifica ce temperaturi ai atat in joc cat si cand nu faci nimic DAR e posibil sa fie si de la memoria de doar 2 GB de RAM. Nu vei putea nici macar League of Legends. Jocurile cer minim 6-8 GB.

4 răspunsuri:
| marian37 a răspuns:

Ce specificatii are pc-ul?

| mihaibaros69 explică (pentru marian37):

Am 2gb ram un Intel core duo de 2.80 ghz racit de un cooler stock si o placa video de 1gb si 64 mb vram

| mihaibaros69 explică (pentru marian37):

Ma joc LoL si merge in 40 - 60 fps dar sa fie oare de la placa video? daca nu este de la placa video cum pot afla de cat am sursa?

| marian37 a răspuns (pentru mihaibaros69):

Posibil sa fie de la sursa SAU de la temperaturiile ridicate, verifica ce temperaturi ai atat in joc cat si cand nu faci nimic DAR e posibil sa fie si de la memoria de doar 2 GB de RAM. Nu vei putea nici macar League of Legends. Jocurile cer minim 6-8 GB.

| Cipry25ii a răspuns:

Se poate ca sursa de alimentare sa fie prea slaba si sa cedeze.