| HeadGeneral a întrebat:

Am o problema cu fps-urile in fortnite.Am placa video Asus 1030 si procesor Amd Athlon 64 x2.Problema este ca atunci cand am setarile pe high am 30-50 fps iar cand le am la minim pe toate tot atatea am, imi puteti spune care este problema si de ce nu imi cresc fps?

3 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut!
Poate ca ai modul echilibrat / economisire energie activat.
Pentru a evita limitarea performantelor seteaza power plan pe modul performanta maxima si asigura-te ca nu exista praf in computer.

| HeadGeneral explică (pentru PainTech):

Nu exista praf!, pasta termoconductoare este schimbata, i-am facut "revizia" acum 4 zile.M-am uitat si la modul Power Saving, este off e pe Best Performance.Alte idei ai?

| Al3x998 a răspuns:

Procesorul este prea slab.