| RareșQW a întrebat:

Am o problema cu gta 5 online, eu am ps 4 iar prietenii mei au pc, nu merge sa ne jucam împreună, dar pe socialclub rockstar suntem prieteni si merge sa ne dam mesaje, am facut si un grup in care pot vedea ca sunt ei dar cand intru pe ps nu pot sa le dau invitatie, iar ei ma vad offonline, poate trebuie sa intru in socialclub pe ps 4, dar nu stiu cum sa intru. Help me!

3 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Nu avem cu ce sa te ajutam pentru ca serverele de ps4 is diferite fata de cele de pc si nu este crossplay. Tu poti juca online doar cu plebi de pe PS4.

| RareșQW explică (pentru Wr3nch):

Pai e crossplay, dar nu stiu de ce imi apare ca pe socialclub sunt offline chiar dacă sunt online

| Wr3nch a răspuns (pentru RareșQW):

Nu e crossplay manut. Poti vorbi in chat pe social club dar se folosesc servere diferite pentru joc