| gamemasteru a întrebat:

Am o problema destul de grava pentru mine.
Am facut un cont steam in care am bgat destul de multi bani ( Sa cumpar GTA V; Cs:Go; si mai multe in total 85 de jocuri ). Un asa zis prieten mi-a cerut sa il imprumut sa jocae 1.6, iar eu am acceptat.Si in cele din urma a procedat in urmatorul mod : A cumparat un joc pe acel cont, apoi a facut un tichet cum ca a pirdut emailul de la cont si ca drept dovada a aratat chitanta de la acel joc. Cum as putea sa fac rost inapoi de cont daca nu mai am nici key activator si nici chitantele de la jocuri. Singurul meu avantaj este ca contul e inca pe emailul meu ( nu stiu cum ) A reust doar sa schimbe parola sau numele. Multumesc eventual.

1 răspuns:
| thewildnath a răspuns:

Pai atunci depune si tu un ticket cum ca ti-a fost furat contul, si scrie acolo ca dovada ca inca detii adresa de email originala pe care a fost facut contul. E posibil sa nu fie de ajuns, deci esti sigur ca nu ai macar o carcasa careia sa ii faci poza si sa se vada clar key-ul din interior sau de pe manual? Asta e o dovada probabil suficienta ca tu ai fost proprietarul contului pana de curand.
Multa bafta!

PS: Ce prieten era nenorocitul asta? Presupun ca nu il cunosteai de prea multa vreme, nu? In orice caz, pe viitor sa stii ca poti sa faci 'family sharing' cu alte ocnturi de Steam si asa ei pot sa joace jocul tau fara sa iti faci vreo grije.