| Gymek a întrebat:

Am o problema eu am un prieten si vrem sa ne jucam pe minecraft intr-o mapa da e mai departe de 10 metri de mine cum fac sa ne jucam pe aceeasi mapa?(Nu pe server ca am o mapa anume)

1 răspuns:
| SonikZ3 a răspuns:

Pai daca vre-ti sa va jucati voi 2 trebuie sa faci un server, dupa te duci in run si scrii: %appdata%. Dupa intri in. minecraft si acolo gasesti saves. Dupa iei mapa respectiva si o pui in foldarul unde ai server. Dupa intri in notepad-ul din foldarul cu server (notepad-ul se numeste server) si acolo gasesti "level-name". Acolo pui numele mapei tale si dupa dai drumul la server! Daca mai ai nevoie de ajutor contacteaza-ma Skype: sonic_florinwinking