| Jock3r99 a întrebat:

Am o problema, in Ianuarie am cumparat un laptop Toshiba Satellite (gt ceva, nu stiu modelul exact), totul merge si a mers bine pana de curand cand s-a incalzit afara foarte tare, eu nu sunt in Romania ci in Cypru, si aici sunt cam 30/35+ grade in casa, iar laptopul se incalzeste FOARTE tare chiar si cand deschid pana si SA:MP, iar inainte ma jucam TES IV: Skyrim si Batman: Arkham City fara probleme cu 20+ FPS, dar acum daca ma joc alt ceva decat Minecraft se incinge efectiv! Temperatura CPU ului o arata cand ma joc pe la 60%, iar viteza ventilatorului e la 70-80%, si cand ma joc mai mult urca si ramane pe la 90%. Stiu ca trebuie sa imi iau un Cooling Fan, dar nu am fost in oras, si as vrea o alta solutie cu care sa nu se mai infierbante asa de tare si nici sa nu pierd FPS. Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai putea sa te duci la un peco, ceva, unde ai compresor sa-l sufli de praf.Coolerul trage destul praf inauntru.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Alta solutie nu e! Cumpara Cooling Fan si nu tine laptopul pe obiecte moi sau pe picioare pentru ca se astupa sitele de sub el si nu mai are pe unde trage aer coolerul.

| Jock3r99 explică (pentru neluL):

Asta stiu si eu. Am sub el o plancheta care il tine inclinat si aerisit, dar degeaba. Mersi oricum.

| neluL a răspuns (pentru Jock3r99):

Ai putea sa te duci la un peco, ceva, unde ai compresor sa-l sufli de praf.Coolerul trage destul praf inauntru.