| MiculPaharut a întrebat:

Am o problema:
Mi-am luat o tableta serioux s710tab si peste cateva saptamani am sters-o cu spirt...
Am luat-o si nu a mai mers o parte din touch cam un sfert din ecran..Eu sunt din bacau.
Stiti vreun magazin care repara tablete sau telefoane?
Daca da sau nu stiti cam cat ar costa sa-mi faca un sfert de touch din ecran? FUNDAA

Răspuns Câştigător
| 0rlando a răspuns:

Nu se poate repara un sfert din el, ci se înlocuiește complet, dar costă ceva.
Un touch la mâna a doua, costă în jur de 100 de lei, dar manopera...nu știu.
Cel mai bine caută un service de telefoane (ei se ocupă și de tablete) și întreabă acolo.

| MiculPaharut explică (pentru 0rlando):

Cum adica se inlocuieste complet ce trebuie sa i se dea jos ecranul?

| 0rlando a răspuns (pentru MiculPaharut):

Doar touchscreen-ul, adică doar partea transparentă, nu și ecranul în sine.