| DjSmoKEE a întrebat:

Am si eu Fifa 2010 si vreau sa ma lamuriti si pe mine cum pot juca si eu online. sugestii?

1 răspuns:
| MichelWolverine a răspuns:

Pai, poti sa joci prin Direct IP cu un prieten daca vrei. Te duci la Game Modes, apoi la Multiplayer, Direct IP. O sa iti apara in stanga sus un chenar cu 4 optiuni: Host, Connect, New si Delete. Exista 2 optiuni: sa dea unul host si celalalt connect sau invers. Treaba sta cam asa: daca tu dai host, trebuie sa ii dai prietenului tau IP-ul tau. El va trebui sa dea acolo la New, sa puna un nume prin care sa stie ca esti tu, si la IP sa puna IP-ul tau. Apoi va selecta numele pe care l-a dat conexiunii respective (ala prin care sa recunoasca faptul ca esti tu) si tu va trebui sa dai host si el connect. Trebuie sa incerce cel care da connect sa dea imediat dupa ce primul a dat host. Dupa ce s-a conectat, va alegeti echipele, tactica si jucati!