| Monkey99Day a întrebat:

Am si eu o intrebare:Cum fac o mapa noua pentru serverul meu de samp (nu stiu sa salvez mapa cu mta sa) ziceti-mi si mie va rog.mersi mult.

1 răspuns:
| Radu_8508 a răspuns:

Intri in MTA click pe map editor, dupa ce ti-a intrat in joc apesi F si iti apar niste imagini.Primele de sus sunt New Open Save Save as etc...
Jos sunt imaginile pentru obiecte sau spawn objects. Daca vrei sa faci mapa intr-un loc anume intri in "locations" si scrii coordonatele. Daca folosesti vreun hack cum ar fi s0beit dezinstaleaza-l pentru ca nu vei putea folosi MTA cu s0beit instalat.