| Hip a întrebat:

am si eu o intrebare placa de baza la PC conteaza la jocuri daca da puteti sa imi ziceti o placa de baza buna pentru gaming(jocuri) dar sa nu coste mai mult de(250lei-500lei).

3 răspunsuri:
| Kreefy a răspuns:

O placa de baza nu te influenteaza prea mult la jocuri, este doar platforma cu sloturile pentru fiecare component. Depinde de procesor ( Intel / amd ) de placa video ( nVidia / ati ), ram..etc.

| TheNiGhTCoReLV a răspuns:

Ce procesor ai?
Nu putem sa iti o placa de baza fara sa stim ce procesor ai.

| MiddyMo a răspuns:

Ai si celelalte componente sau urmeaza sa le cumperi in functie de placa de baza? Daca le detii, metioneaza ce ai, procesor, placa video, etc.

winking