| David_Pavel_2000 a întrebat:

am si eu o mare problema. am calculator decent. si nu-mi merg jocurile deloc. gen imi merg in lag in sesnul ca am 30fps la fiecare joc..gen csgo. payday2 si da... setarile pe low le am si tot 30fps am. chiar nu mai stiu. driverele sunt updata-te la zi
Si am asa:
processor:AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 3800+ 2GHz
RAM:4 GB
System Type 64bit
Placa Video: nVidia GEforce 730 2GB
Va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| AdreAdre a răspuns:

Procesorul e de vina. E un dual-core lansat in 2005. De-asta iti merg la acel fps (dar nici placa video nu prea ajuta). Procesorul tau e echivalent cu un Core 2 Duo E6300 1.86GHz daca nu chiar si mai slab.

1 răspuns:
| BeatTheASS1234 a răspuns:

Posibil sa fie VSyinc activat? Verifica asta.
La CS:GO mai e un bug care face sa ti se blocheze fps la 30 de fps: daca ai Windows 10 du-te la search si cauta xbox, intra acolo pe aplicatia xbox du-te la setari, la Game DVR si dezactiveaza-l.