| genTlemeNNN a întrebat:

Am si eu o problema cu Counter Strike! Orice fel de Cs as instala, apare aceeasi problema. Problema este urmatoarea : Intru imi pun numele dorit la multyplaier si pun alte setari preferate de mine. Problema este ca daca ies din counter strike, apoi intru iar, nu imi raman setarile, dar nici numele, nimic.
Ce as putea sa fac? Dau funda celui ce imi zice o metoda care merge!

Răspuns Câştigător
| justMike a răspuns:

Intra in Notepad scrie comenzile urmatoare una sub cealalta :

cl_updaterate 101
cl_cmdrate 101
r_mmx 1
gl_spriteblend 1000
fps_max 99.5
sensivity 2.5
ex_interp 0.01
name (numele pe care il folosesti)

Si salveaza fisierul cu numele setari iar acolo unde scrie file extension in loc de.txt pune cfg si salveaza-l in Counter Strike/cstrike (in folderul cstrike, iar cand intri in joc scrii in consola exec setari.cfg

| genTlemeNNN explică (pentru justMike):

Explica-mi te rog mai explicit prima parte cu comenzile le-am inteles. Dar cum pun.cfg la notepad?

2 răspunsuri:
| genTlemeNNN explică:

Multumesc ca mi-ai raspuns dar am gasit alta modalitate. Aceasta ar fi : Am sters cfg-ul vechi apoi am intrat in cs mi-am facut toate setarile dorite, ca sa seteze singur in cfg. mai simplu pentru mine. big grin Multumesc oricum!