| Silvian2013 a întrebat:

Am si eu o problema cu jocul Commando and Conquer Renegade.L`am descarcat si cand dau sa-l instalez imi da o eroare si aceasta este :This application has failed to start because mss32.dll was not found.Re-installing the application may fix this problem. Si mai este una : Couldn`t find Renegade Install directory.You shoul re-install the game from CD. Ma puteti ajuta? Multumesc!

2 răspunsuri:
| Liviu781 a răspuns:

Problema este de la DirectX ca normal, aproape orice joc iti cere directx inainte sa se termine instalarea ca de exemplu poate tu ai directx 9 si jocul cere directx 11 normal ca trebuie sa il instalezi pala...
Asa mi-a facut si mie cand am instalat Call of duty black ops nu instalasem si directx-ul si de aia... aia e problema 100% si incearca sa bagi si cracku din nouwinking

| NothingX19966 a răspuns:

Reinstleazati jocul iar daca este rar nu-l dezarhiva, instaleazl prin daimon tools pornesti computers si dai click dreapta pe dt-ul unde sa instalat imaginea de la joc, dai eplorer si ai un folder unde scrie crack copi tot ce e acolo si dupa ce sa instalat dai paste unde ai instalat tu jocul! Intri in joc si gatawinking... FUNDA happy