| LauRENtZyu9112 a întrebat:

Am si eu o problema:de azi de dimineata orice joc as incerca sa rulez se misca foarte foarte greu.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Andrei7520152 a răspuns:

Cel mai sigur, o reinstalare de windows. solutii temporare ar fi sa-ti defragmentezi hardul, sa-ti maresti memoria virtuala, sa eliberezi loc pe partitia C:\, sa-ti scanezi calcul pentru virusi etc. Si eu mi-am pus windows xp acu 5 zile, si de doua incepe sa'mi sacadeze toate jocurile fara nicio explicatie (am un commit charge foarte mare de peste 390, deci probabil e ceva legat de memoria virtuala; dar nu reusesc sa'mi dau seama exact ce) pe scurt, windosul e imprevizibil cateodata face probleme fara explicatii clare

| Mihail2020 a răspuns:

Daca misca greu dezinstaleaza nVIDIA sau getforce si reinstaleaza ala este baza la jocuri si vezi ca o sa mearga mai bine dupa ce ai instalat restart.
Dar nVIDIA sa fie performant pentru Windosul tau daca este mai nou si bagi pe windosul tau merge greu, deloc.
Cel mai bine sa bagi pe windosul chiar daca este mai vechi poti incerca unu mai nou dar sa fie cu acelasi cerinte pentru windosul ta.
Daca nici asta nu functioneaza ai virusi sau probleme cu viteza de performanta la pc.

| LauRENtZyu9112 explică:

Am rezolvat cu o reinstalare a driverului de la placa video.