| CosminPetrush a întrebat:

Am vezut la o prietena un Allview a4 si vreau sa mi-l cumpar si eu dar la ea se misca cam greu.Ce credeti este din telefon?

3 răspunsuri:
| Seby90 a răspuns:

Orice telefon poate fi ingreunat datorita : widgeturilor, programelor care ruleaza in background (whats app, facebook, messenger, etc).

Am citit detaliile telefonului. Chiar daca costa 300 lei, nu isi merita banii. Gasesti android 4.1.2 la 105 euro cu dual core si 512mb ram + 4gb internal. Ceea ce este mai mult decat dublu fata de ce ofera alview.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cunosc si eu pe cineva cu un telefon Allview si am observat ca tot asa, merge destul de greu touche-ul, si se blocheaza destul de des chiar daca nu este prea incarcat.

| marcusnmc a răspuns:

Nu se merita in locul tau as cumpara zte tania daca vrei sa te incadrezi in acest buget, este superior fata de Allview, are 4 gb memorie, rezolutie de 800x480 ca iphone 4s si windows phone. Acest telefon ( zte tania) merge perfect fara sa se blocheze, merge si youtube hd.

https://www.youtube.com/watch?v=FUV8ND22ONE
Uita-te la imagini si alte videoclipuri, asta este doar parerea mea.
P.S. Acest telefon costa 500 lei dar il gasesti pe okazii si la 400-450 lei.