| TinKode2000 a întrebat:

am si eu o problema... de cate ori deschid PC-ul

imi apare o eroare de genul :

Chrome.exe - Drive Not Ready

The drive is not ready for use; its door may be open. Plase check drive A: and make sure that a disk is inserted and that the drive door is closed.

Cine ma poate ajuta FUNDA

Răspuns Câştigător
| DDCC a răspuns:

Salut!
SIstem de operare?
Dezactivează descheta A, pentru Xp, Start >control panel/system/hardware tab/device manager iar la WIndows 7 scrii direct device manager în bara de la Start. Apoi,
http://goo.gl/p2P0h

Vezi de viruși cu Malwarebytes, dezinstalează Chrome de tot cu Revo Uninstaller, încearcă Comodo în locul lui. Defragmentează partiția C, verifică de erori.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Intra in Bios la meniul Boot si pune HDD ca prima optiune apoi salveaza, iesi din Bios ->Restart.

| neluL a răspuns (pentru neluL):

Pentru a intra in BIOS (restarteaza calculatorul) in functie de diferitele placi de baza se intra apasand una din tastele: Dell/Delete, F2 sau F10, in cazul in care nu esti sigur poti sa le apesi si pe toate o data.