| atflorin a întrebat:

Am si eu o problema. Mi-am facut recent windows-ul laptopul-ului meu ( Acer) si cand se aprinde imi apare " STOP: c000021a {Fatal System Error } m-am uitat pe Youtube la niste tutoriale si le-am incercat pe toate si tot nu merge. si nu vreau sa-l duc la service pentru ca nu merita. Vreau ajutor de la oamenii specialisti nu de la niste copii de 10-12 ani. Multumesc :3

3 răspunsuri:
| Vlad244 a răspuns:

Ce windows ti-ai pus si de pe ce ti l-ai instalat?

| atflorin explică (pentru Vlad244):

Windows 7 ultimate 32 bit si de pe un cd bootabil. Am incercat si la pc si la alte laptop-uri si a mers fara nici o fel de problema, a bootat din prima

| Vlad244 a răspuns (pentru atflorin):

Sa iti spun si eu o chestie pe care am patit-o... windows 7 e deja de 8 ani si trebuie sa treci la cele mai noi cum ar fi de la 8 in sus sau 8.1 sunt multe variante chiar si win 10 pentru ca deja windows 7 nu mai merge cu componentele noi. mie mi-a dat blue screen pentru ca mi-am pus win 7 pro x64 pe un sistem de 3000 de lei si am trecut la win 8.1 si a mers perfect. intr-adevar am avut multe erori cand am instalat win7 dar e depasit dupa parerea mea. incearca win8 sa vezi daca merge asa