| AllexCiucurovschi a întrebat:

am si eu un nepotel care are un laptop pe care se joaca minecraft, dar nu stiu din ce motive ii merge pana la versiunea 1.7.2. Dati-mi si mie niste servere de 1.7.2, daca mai sunt. Dau funa :*

Răspuns Câştigător
| AntonMihai a răspuns:

Salut. Pai sunt mai multe motive. Unul dintre acestea ar fi ca laucherul nu este bun, trebuie altul mai nou care poate avea cele mai recente versiuni ..Alt motiv ar fi versiunea de la java, asigura-te ca ai cea mai noua versiune... si ultimul motiv ar fi ca nu mai exista servere de 1.7.2, serverele sunt pentru 1.8 in sus!

| AllexCiucurovschi explică (pentru AntonMihai):

Mersi mult, era de la launcher.

1 răspuns: