| Alex24444 a întrebat:

Salut TPU, am un calculator cu configuratia urmatoare :i7 2600 3.4 ghz Nvidia GTX 1050 Ti Strix Asus OC 8 GB ram DDR3 si un HDD de 500gb caruia nu-i stiu numele, intrebarea mea este ce componenta sa upgradez sa-mi mearga Fivemul fara lag, cand conduc masina si am peste 100 am lag rau si cand stau pe loc am 60fps, chiar daca dau pe normal setarile sau pe ultra merge la fel de bine cand stau pe loc si cand ma misc nu e jucabil, m-am uitat in taskmanager si am discul la 100% si ramii la 93%

Răspuns Câştigător
| GabiAlex2006 a răspuns:

Incearca sa iti mai iei 8 gb ram. Iar daca ai posibilitatea sa dai un mic upgrade la procesor pentru ca desi este un i7 este generatia a 2 a. Sper ca te am ajutat

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Ai doar 8 giga de ram cum ai vrea sa se miste...
Mai pune un ram si un ssd si ai sa vezi diferenta.

| zapytbe a răspuns:

Iti trebuie 16 gb mane si conexiune la net in ***