| LetsRock a întrebat:

Am un calculator foarte bugat ( mii de erori) cam de cand l-am cumparat se afla in acesta stare.Blue Screen si iar Blue Screen, fiecare aplicatie da crash ( ex: Google CHrome has crashed, GTA IV has stopped working, Microsoft Office has stopped working, s.a). Prin urmare este foarte bugat,

Iata specificatiile PC-ului: 4GB Ram, 1GB V Card ( nVidia GT 520 ) 2, 7 Ghz processor AMD 3400, 500 GB HDD

Tin sa mentionez faptul ca am schimbat HDD-ul., Sursa de alimentare, Placa video, windowsuri reinstalate de cca. 14 ori absolut toate versiunile.Am cumparat cate o piese in parte camd e la fiecare service, fiecare spunand ca piesa ( ex: HDD-ul vechi este stricat), si asa am ajuns sa cheltui aproape cat suma INTREGULUI PC (11 mil.)

Asadar, au mai ramas, Procesorul, Memoria Ram, si Placa de Baza.Care din acestea ar putea fi,, vesnica mea problema``?

Va solicit ajutorul numaidecat!

2 răspunsuri:
| eddie20 a răspuns:

Blue Screenul s-ar putea sa fie din cauza ca nu sunt compatibile unele piese. De exemplu la mine nu sunt combatibili ramii cu placa de baza si imi da blue screen aproape de fiecare data cand aprind pc-ul. Incearca sa faci o proba cu alti rami poate o sa mearga. Cat despre crash-uri la programe nu stiu ce sa zic, mie nu mi s-a intamplat asta. Sper sa rezolvi problema!

| GalaxyFM a răspuns:

Cred ca iti fiu de ajutor

Du-l la careva care se priceapa foarte bine la calculatoare

Salut