| Gg26 a întrebat:

Am un laptop Fujitsu AH531, de aproape un an. Sunt foarte multumit de el, cel putin spre deosebire de ce pc aveam inainte acesta imi place foarte mult, doar ca. am o nelamurire.
Sunt jocuri mai recente, care imi merg ori sacadat ori nu-mi merg deloc. Laptopul are procesor Intel dual core 1, 6. 300GB HDD si 6gb ram, ce nu are el, placa video..defapt nu are placa video dedicata, are placa video de 64mb. Jocuri din 2008-2010 imi merg perfect, la ultra chiar. Dar sa dau un exemplu, mafia 2, spider-man amazing, gta 4. nu-mi merg. Dar de exemplu imi merge fifa 2012. Stiu ca placa video lasa de dorit pentru jocurile mai recente dar de ce la unele imi merge perfect iar la altele sacadat, pot sa fac in asa fel incat sa le joc la o rezolutie medium? Adica vreau niste raspunsuri clare de ce nu imi merg unele jocuri noi iar altele da. Raspunsul cu cele mai multe detalii primeste funda!

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Jocurile noi "consuma " foarte mult si laptopul tau nu are cerintele necesare daca totusi un joc il deschide si merge sacadat du-te la setarile jocului si seteaza tot ce ai acolo pe low pentru ca doar asa o sa iti mearga mai bine daca nu sa incerci sa iti schimbi placa video