| J0K3R a întrebat:

Am un pc cu processor: amd athlon 64 2800+ 1. 8GHz dar i-am facut overclock la 2. 1GHz, Placa video: nVidia GeForce FX 5500 256mb(vram), 1.5 RAM... pot sa bag windows 7 pe acest pc(antic)? Ms mult... fundabig grin

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Salut!
Poti sa bagi Win7, dar e mai indicat XP-ul pentru ca multe chestii compatibile cu Win7 cer resurse mari.
Acelasi program pentru XP va cere resurse mai mici decat pentru W7. happy

| J0K3R explică (pentru Cherilyn):

Deci merge si windows7 fara lag? am assassins creed 1 pe el si o sa mearga la fel pe w7?
PS: FUNDA!

| Cherilyn a răspuns (pentru J0K3R):

Placa video nu pare suficient de puternica pentru AC1 nici avand XP. Este posibil sa poti juca insa pe W7 daca pui setarile la low, dar nu garantez pentru laguri.
Varul meu juca pe laptop, cu nVidia GeForce GT540M 2 GB si tot parca mai avea cate un lag, RAM de 8 GB, frecvente 1333 MHz, 5400 rpm...

| J0K3R explică (pentru Cherilyn):

Macar sa imi mearga bine pentru "work" si jocuri slabe...valve games, si jocuri de copii ca eu nu ma joc pe el am un frate mai mic caruia ii trebuie