| AlexGoga7 a întrebat:

Am un pc de gaming de 8gb ram [7.16 gb folositi] Intel core i3 4170 3.70 GHz Gtx 730
Indiferent de astea,jocurile [fortnite, Gta 5] merg in 20 30 FPS si nu stiu de ce... ce pot face? p.s. am windows 10 pro

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Schimba placa video. GTX 730 e slaba.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai o placa video exagerat de slaba. La ce te astepti? Am avut un pc inainte cu un i3 4160 dar macar avea un GTX 960 si puteam sa joc in HD cu toate detaliile pe mediu(parca). Placa ta video e mult prea slaba pentru un joc ca GTA5. Nu stiu celalalt joc. Daca nu stai bine cu banii cumpara ceva mai ieftin de la AMD. Nvidia costa.

| AlexGoga7 explică (pentru anonim_4396):

Imi poti da un link? p.s conteaza ce marca e pcul pentru a se potrivi cu placa video?

| anonim_4396 a răspuns (pentru AlexGoga7):

Un link catre ce prietene? Daca zici placa video, conteaza bugetul tau. Mai conteaza si placa de baza. Iti pot da un user de aici care te poate ajuta. M-a ajutat si pe mine sa imi fac vreo 2 pc-uri. El e in Romania ca tine deci te poate ajuta mai mult ca mine, plus cum am zis, el se pricepe la asa ceva. Eu sunt caput la partea hardware :)). Vorbiti prin mesaje in privat.
https://www.tpu.ro/utilizator/rnvi