| catalin542000 a întrebat:

Salut tpu.Am un pc procesor Intel core dual pentium g3420 3,20 ghz
Ram 8 gb ddr3 1600mhz
Placa video amd r6790 1gb gddr5 256 bity
Sursa 850w
Placa de baza asrock h81m
Am incercat the crew varianta demo la inceput am crezut ca o sa mearga foarte tare in reluare dar surprinzator fara sa mint mergea perfect la very high ultra am fost si inca sunt foarte fericit ca un asemenea joc desi cere i7 eu il joc cu g3420 la ultra dar am o problema din 12 secunde in 12 secunde se blocheaza monitorul dupa isi revine si tot asa si in alea 12 secunde pana se blocheaza monitorul jocul merge perfect nu in reluare ca sa zici ca este din cauza lui si am vrut sa vad hai poate na poate totusi din cauza jocului si am dat la low si tot asa se blocheaza monitorul din 12 in 12 secunde deci asi zice ca este de la alt ceva nu din cauza jocului sau pc-ului si apropo procesorul statea tot timpul la 100% cred ca din cauza asta, si am instalat windowsul am profitat de ocazie si de la win7 am trecut la 10 si nu mai sta procesorul solicitat, bine acum nu mai pot testa jocul pt ca sau dus cele 2 ore de jucare demo dar vreau sa il cumpar ca imi place.
Am scris asa mult cu gandul ca daca va spun detaliat voi va dati seama imediat de la ce poate fi blocare monitorului cu toate ca jocul mergea destul de bine la ultra si am dat si la low si tot la fel facea monitorul si culmea ca numai la jocul asta face asa atat la celelalte nu dc nustiu si mentionez monitorul meu nu este stricat l-am verificat.
Oare sa fi fost din cauza procesorului ca statea solicitat la maxim fiind si un joc mai puternic nu suporta monitorul si acum daca am reinstalat windowsul a sa mearga? sau este o alta problema.
Funda

1 răspuns:
| kar1GaNNN a răspuns:

E problema cu monitorul. Trebuie dus la un service de calculatoare.