| Gamehdjxnn a întrebat:

am un procesor Intel core i5 6600, 8 gb Ram, o placa video RX 460 puteti sa mi spuneti daca mi va merge Ark survival evolved cu aceste componente? Si daca nu puteti sa mi spuneti cu ce procesor i5 pot sa l schimb incat sa mi mearga?

2 răspunsuri:
| SilviaDulcik a răspuns:

Nu procesorul este de vină, ci placa video. Pentru acel joc neoptimizat îți trebuie minim GTX 1060/RX 480/RX 580/RX 470/RX 570 pentru a juca cu 60 cadre pe secundă și setări minime, poate medii și rezoluția FullHD.

Cu RX 460 o să ai în jur de 50 cadre pe secundă pe setări grafice minime și rezoluția FullHD.

| Bernardus a răspuns:

ARK nu ruleaza nici pe calculatoarele de la NASA, o sa mearga cu setari minime