| ThedarkJoHn a întrebat:

Vreau sa va intreb daca mi-ar merge pe pc GTA V
Detalii componente:
- Procesor Intel Core i3 540 3. 07GHz
- Ram DDR3 4 gb
- Placa video Nvidia GeForce 8400GS
Puteti sa imi spuneti si orice alt joc mai recent care sa imi mearga.
P.S: Sa nu mearga sacadat!

Răspuns Câştigător
| Mafiotu007 a răspuns:

Totul e ok in afara de placa video, deoarece are 512 si ai procesor de 3.07, unul foarte bun. Uite aici o placa video:

http://www.pcgarage.ro/placi-video/gigabyte/geforce-210-1gb-ddr3-64-bit/

Sau daca te tine bugetul poti alege de aici, dar sa fie compatibile cu placa de baza:

http://www.pcgarage.ro/placi-video/

Acum,jocurile recente nu iti vor merg deoarece toate cer directx 11 si pe placa aia video nu ai directx 10.Trebuie sistemul sa il ai pe 64 bit neaparat.

Daca iti iei o placa video buna iti vor merge jocurile pe medium foarte bine.Succes!

| ThedarkJoHn explică (pentru Mafiotu007):

Placa este de 1 gb.

| Mafiotu007 a răspuns (pentru ThedarkJoHn):

Nu conteaza dar iti trebuie directx 11 si numai placile de 700 lei + au direct x 11.

4 răspunsuri:
| EnvyU a răspuns:

Nu, ai acelasi procesor ca al meu dar placa video este mult prea veche. Nu stiu cum ai putut sa iei procu ala si sa lasi placa aia. Daca ai avea niste bani sa cumperi alta placa video. Eu dau un gtx 750 la 350 dar numai in Buc.

| ThedarkJoHn explică:

#EnvyU trebuie sa schimb doar placa video?