| Cmk_Hany_2000 a întrebat:

Am un server de samp (RPG), ma pot conecta doar eu la el, daca de ex dau ip la un prieten sau mai multi, le apare 'Retrieving Info..ip-ul ' din ce cauza? ce trebuie sa fac? Am internet de la RDS ( cablu direct in PC, fara router) cine ma ajuta sa-l fac primeste co-wner pe server, va rog am mare nevoie de ajutorul celor care stiti....

Răspuns Câştigător
| AdmiNuL a răspuns:

1. Vezi daca are portul schimbat.
2. Incearca sa intri in setarile netului sa iti vezi IP-ul.

4 răspunsuri:
| vicecity8 a răspuns:

Iti trebuie port forwarding. Intra aici si urmeaza pasii indicati: http://portforward.com/english/applications/port_forwarding/SA-MP_Server/

| AdmiNuL a răspuns (pentru vicecity8):

Are nevoie de port-forwarding doar daca are router. El trebuie sa se uite in optiunile netului unde ii scrie IP-ul. Eu asa faceam inainte sa am router.

| Cmk_Hany_2000 explică (pentru vicecity8):

Nu am router...

| Cmk_Hany_2000 explică (pentru AdmiNuL):

Nu am router...

| AdmiNuL a răspuns (pentru Cmk_Hany_2000):

1. Vezi daca are portul schimbat.
2. Incearca sa intri in setarile netului sa iti vezi IP-ul.