| stefanescu3_8007 a întrebat:

Am venit in anglia si de un an nu m-am mai jucat pe Calculator. Inainte sa vin in Londra am scos toate firele din Pc si l-am pus in cutie. L-am trimis si l-am primis. L-am montat l-am deschis si imi da o eroare :

Rebout and select proper boot device or insert boot media in selected device and press a key.

mda... Am tot intrat pe net sa vad raspunsuri to tot ce am gasit era :

1. Cablurile nu sunt bune (cred ca le-am pus bine.)

2.bois( nu prea le am as dori un tutorial sau ceva de genul asta)

3. Sa stricat ( ei bine eu nu cred ca daca nu am m-ai stat pe el 1 an nu cred ca s-a stricat)

as dori sa imi spuneti ce credeti. Am incercat sa pun un nou windows pe pc da nu mi-a gasit nimica memoria. ce pot sa fac?

sistemul e un Asus

progesorul :Intel celeron cpu e3300 2.50 GHz Speed : 2.50 count : 2

placa video : aty hd 4300/4500 1gb

DAU FUNDA LA CINEVA CARE IMI DA UN SFAT BUN SI DAU SI VOT.

6 răspunsuri:
| Andrei7520152 a răspuns:

Si e desktop sau laptop? iti recunoaste dvd-writerul si hhd-ul principal?

| stefanescu3_8007 explică (pentru Andrei7520152):

Este pc nu prea stiu la ce te referi atunci cand se incarca ala apas del si dau la boot si un imi apar alea trei am incercat sa fac cum zice pe net da nu a functionat crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca i-a iesit hard-ul...

| stefanescu3_8007 explică:

E pc dar cand incerc sa apas del cand se deschide si dau la boot si intru acolo imi da 3 optiuni. am incercat sa fac ce zice pe net da nu a functionat...

| Andrei7520152 a răspuns (pentru stefanescu3_8007):

Dar iti gaseste writerul si hardul? le'ai conectat ca lumea? btw cate harduri ai? intra in Bios si vezi daca ti le recunoaste. probabil nu le'ai conectat bine, si in cazul in care le'ai conectat toate bine si ti le recunoaste, ar trebui sa fii 100% sigur ca ai un cd cu windows bootabil.
in ultima instanta ar trebui setat si doua trei chestii din bios la Boot Priority, am o problema foarte bizara la calc la care nu'mi recunoaste un cd bootabil decat daca ma joc cu unele optiuni la boot priority din bios, nu'mi pot explica de ce dar au efect (chiar daca le invart aiurea). dar, in primul si in primul rand iti recunoaste hddul si writerul?

| stefanescu3_8007 explică:

Cand ma bag la boot si la cehsti aia nu imi recunoaste decat cd-romul. hdd nu mil arata de parca nici macar nu ar fi acolo. un tutorial ceva ca as putea sa fac plz help!