| Robottel a întrebat:

aproape toate jocurile imi merg in reluare...am vrut sa vad ce imi spune-ti despre pc meu pentru ca nu prea ma pricep. Ce ii mai trebuie, ce este bun etc.
Memorie RAM : 4GB
Processor : Intel Core Duo E6550 @ 2.33 GHz x2
Placa video : ATI Radeon HD 2400
Windows 7 pe 32 bit, tin sa precizez ca am instalat DirectX ultimul. Vreau sa imi spuneti cam ce as putea face sa imi mearga bine jocurile, ce ii mai trebuie la calculator. Dau funda la cel care ma ajuta!

9 răspunsuri:
| Robottel explică:

Am uitat sa spun, dau funda pentru raspunsul care ma ajuta.

| marianasv a răspuns:

Ti-as recomanda sa schimbi placa video, in rest calculatorul este bun. Cu aceasta placa video nu poti juca cam nimic nou din pacate

| imaqtpie a răspuns:

Placa video este slaba si ce jocuri joci?

| Ralluxd a răspuns:

Pc-ul este destul de bun! Spui ca iti merg greu jocurile. Poate pc-ul este virusat, de aceea poate merge greu.

| grgdlk a răspuns:

Placa vide schimbata, dar pana atunci incearca sa i faci un update

| MeGustaSiempreTu a răspuns:

Inseamna ca placa video s a invechit si ar trebui sa ti iei una noua deoarece cea veche nu mai raspunde! sper ca te aam ajutat!happywinkingwinking

| Robottel explică:

Am inteles, deci cam placa video ar fi buba si ce recomandari mia-ti da pana in 2 milione?

| MeGustaSiempreTu a răspuns (pentru Robottel):

In general mai toate placile video te costa mai mult de 2 milioane! daca iti iei una de 2 milioane fix nu te va tine mai mult de 6-12 luni! hope i help youhappywinkinghappy

| ÖpëиTPU a răspuns:

Placa strica "fata" PC'ului tau, daca iti cumperi una mai buna iti vor merge mai toate jocurile.