| Rapidistu07 a întrebat:

Salutare utilizatori TPU, am si eu o problema cu fifa 15 dar nu numai cu aproape toate jocurile mai mari.
Cand intru in fifa 15 toate buna si frumoase pana apuc sa joc si incepe sa mearga sacadat (in reluare).
Am toate driverele instalate cam tot ce trebuie, eu mai am avut fifa 15 si imi mergea bine nu aveam probleme, dar acum vad ca merge sacadat (in reluare), cand am dat sa vad in Task Manager am vazut ca la Processes imi ia 1200-1300 k Memory si la performance e la 80-90 % cand sunt in meci.

Componentele PC-ului:
-Procesor :
Intel® Core™2 Quad Processor Q8200
(4M Cache, 2.33 GHz, 1333 MHz FSB)

- Rami 4 GB

-Placa Video : AMD Radeon HD 5700 Series
1 GB Video Memory

Care ar fi problema?
Daca stiti cum sa rezolv va rog spuneti-mi

5 răspunsuri:
| AnthonyWhite a răspuns:

De cand nu ai dat un Defragmenter
ai mers in C:/windows/temp/ sa stergi totul de acolo (in afara de cateva fisiere care ruleaza inca si dai skip)?
temp - fisiere temporare. ia-le ca pe niste schite
la 1 an maxim se formateaza C-ul se baga din nou windows-ul
ventilatorul strange mult praf si trebuie sa mergi la o vulcanizare sa iti cureti cooler-ul cu aparatul acela de umflat roti pentru auto (are o putere mare si cureti imediat )
altfel poate ai virusi sau un fifa crack-uit ce nu merge okay
poate trebuie sa actualizezi si tu
C++
si
Net frameworks ( TOATE versiunile de la fiecare )

| Kira_Vlad_1993 a răspuns:

S-ar putea sa fie de la windows, depinde acum ce win ti-ai bagat

| Rapidistu07 explică (pentru Kira_Vlad_1993):

Am schimbat de nu stiu cate ori win, dar tot degeaba tot la fel face

| TheCreeper10 a răspuns:

Curata pc-ul de praf (in interior) si reinstall la windows.Si verifica compatibilitatea pc-ului tau cu jocul respectiv

| Rapidistu07 explică (pentru TheCreeper10):

Am curatat de curand unitatea, si cu win l-am schimbat de nu stiu cate ori!
Acum am Windows 7 Ultimate 64 bit