| RksRoxy a întrebat:

As dori sa aflu daca ma costa ceva bani ca sa devin partener youtube, adica, eu am un mic cont de youtube, si vreau sa generez niste bani pentru ca multi youtuberi din tara pot genera bani. Ce pasi trebuie sa urmez? Daca NU am 18 ani, parintii mei pot sa scoata banii? Astept un raspuns cat mai detaliat!

Răspuns Câştigător
| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Trebuie sa-ti faci un cont adsense, sa adaugi canalul si desigur sa astepti confirmarea lor si sa monetizezi videoclipurile, cand atingi pragul de plata de 10 euro ( adsense se actualizeaza la sfarsitul fiecarei luni ) o sa primesti in posta la adresa pe care ai setato o hartie cartonana cu pinul pentru confirmarea adresei si poti alege metoda de plata western union eu am pus-o pe matusa mea ( scrii ce are tatal tau in buletin sau mama ) si la pragul de 70 euro o sa te anunte ei cu un cod cu care mergi oriunde este western union cu tatal sau mama ta si i scoti. bafta!

1 răspuns:
| xXxXxCataxXxXx a răspuns:

Matusa mea mi-a scos 125 euro. si nu nu te costa niciun ban si nu iti ia niciun comision daca ai la sold final 200 euro 200 primesti de la ei. sper ca te-am lamurit