| marinelpitigoi a întrebat:

as dori sa-mi cumpar un alptop pentru gaming deoarece pot sa ma duc oriunde cu el. Am gasit pe net un laptop Asus:
http://www.emag.ro/......DSYRXBBBM/ si vreau sa stiu daca pot rula jocurile oi precum Crysis3, GTA V, Outlast, FIFA 14, etc... Acest laptop este FREE DOS, as vrea sa instalez Windows 7 Ultimate 64 bit pe el. Dupa ce instalez acest Windows este nevoie de unele drivere pentru el? Va rog sa-mi explicati. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| RocKzZ a răspuns:

Salut. Pai laptop-ul e bun in general adica jocurile astea iti merg bine pentru ca procesorul e i7 e printre cele mai bune procesoare de gaming doar ca are 2.40 ghz daca vrei sa iti mearga si jocurile ce o sa mai apara peste 2-3 ani ar trebui sa aiba cam 2. 80ghz si ramii ar trebuie sa fie de 8gb dar ramii ii poti schimba pe parcurs dupa ce cumperi laptop-ul. Acum cu driverele : Da ai nevoie de drivere cand instalezi orice windows pe el dar daca laptop-ul e nou atunci ar trebui sa iti vina direct cu driverele de la placa video si procesor. Funda? happy

2 răspunsuri:
| CrappinMorth a răspuns:

Hmm.judecand dupa ce specificatii are acel laptop.e cam 60% bun pentru gaming. Poti incerca laptop de la Alienware, am jucat mult si bine pe el dar acum l-am vandut la alta persoana, dar nu conteaza asta. Iti poti comanda un laptop Alienware de pe site-ul lor, iti spun eu ca acel laptop merge foarte bine cu Black Ops 2 am jucat cu el pe ULTRA si max resolution. Deci da iti va merge Crysis 3, gta v(cand apare), outlast si fifa... happy

| xXC1Pr1Xx a răspuns:

Leptopul acesta nu e 100% pentru gaming. Cele de gaming costa peste 4000 lei.
Are placa video destul de bunicica, daca vrei mai poti sa bagi inca 4 gb ram pe el. Poti instala windows7 ultimate pe el, nu cred ca va fi nevoie de alte drivere. Aicea ai un site unde poti sa verifici daca jocul e compatibil cu leptopul (GPU, CPU & RAM) http://www.game-debate.com/can-I-run/? EA. Si eu mi-am luat in vara un laptop ~2k lei nu e exagerat de performant, nici praf, dar am jucat pe el nfs mw2, crysis3 si COD Black OPS 2, si nu mi-a sacadat. Deci la tine e posibil sa mearga aceste jocuri cu un fps de ~ 50-60. Sper ca te=am ajutat;)