| Cristian12321 a întrebat:

As dori sa-mi ziceti is mie niste jcuri de strategie in care iti construiesti baza, iti faci armata si ataci baza inamica. Tpiul acesta de jocuri. Imi amintesc ca m-am juat la un prieten un joc de genul asta doar ca era cu monstri (gen orci etc) si erau diferite clase de trupe si cand faceai 3 vrajitori iti faceai un dragon, intrai pe sub pamant etc... Stiti cumva cum se cheama jocul?
Dau funda pentru cel mai tare joc!

1 răspuns:
| Viorel_Andrei_1980 a răspuns:

Sunt mai multe jocuri de genul cum ar fi:
-World of Warcraft(Aici intra mai multe versiuni:-World of Warcraft Frozen Throne si World of Warcraft simplu)
-Stronghold Crusader(Medieval)
-Total War Rome II
sper ca ti-am fost de ajutor