| xgh3n123 a întrebat:

as vrea cei care va pricepeti la pc, as vrea sa im achizitionez un pc pentru gaming, as vrea va rog sa imi faceti un wishlist, sa zicem am 2 bugete:
-PC GAMING: 1000 LEI
-PC GAMING: 1500 LEI as vrea ca sa im ifaceti 2 wislisturi desigur ca cel de 1500 va fi ma ibun dar vreau sa vad si cel de 1000 cum va fi multumesc! Am uitat sa mentionez ca as dori sa duc jocurile cat de cat la maxim

Răspuns Câştigător
| JustM3JustABoy a răspuns:

Ba frate, cu 10 milioane iti iei un sistem cu 3-4gb ram, un dual-core, placa video mid-low si cam atat. Gen : Amd athlon 2 x2dual core, 4gb ddr3, placa video un hd5450 sau gt630 de1-2gb dar fara mare succes la gaming, duci jocurile dar la detalii medii. Diferenta nu e mare intre sistemul de 1000 si 1500 ron. Procesorul poate ca va fi un Intel Pentium dual core (ivi bridge), 4gb ram ddr3 (mai buni decat cei de la sistemul de 1000ron, frecventa latenta etc.) si o placa video gen gt640, hd 6750. Mai bine iti mai strangi niste bani (vreo 3000-4000 ron) si iti faci un sistem cu quad-core, 8-16gb ram si o placa video sanatoasa, un gtx 650 sau 560tiwinking Funda?

3 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Nu as vedea niciun PC asa de ieftin bun la gaming ar trebui sa ai bugetul de minim 2000 de lei!

Bafta!

| WolffBoy a răspuns:

Iti recomand sa iti faci PC piesa cu piesa si cred cca o sa-ti faci un pc destul de bunisor cu 1500 Lei cam asa ceava iti iei: Procesor AMD Quad core de 3.1 GHz, 4 Gb RAM, 1 Gb video si iti merg jocurile si cele de 2013 si mai sus.

| TheAenhim a răspuns:

Depinde de ce piese doresti. Daca vrei un calculator "decent" de gaming, iti trebuie cel putin 2000 lei in buzunar. Dar cu un Intel Core i5, 6GB RAM DDR3 si o Placa video Nvidia GTX 650 1GB nu cred ca vei depasi 3000 lei.