| AndreiBalan a întrebat:

Hei TPU, as vrea sa achizitionez un laptop de gaming dar nu stiu pe care sa il aleg.sad
As dori unul accesibil la pret dar ca sa pot si juca CS:GO sau jocurile mai noi in maxim 60 fps sau mai mult! Si mai am o intrebare, jocurile care le cumpar din magazin gen EMAG pentru PC merg si pe Laptop?

Răspuns Câştigător
| BigGez a răspuns:

Pentru CS:GO nu-ti trebuie cine stie ce laptop ca sa-ti mearga cu 60 fps. Daca vrei insa sa joci jocuri noi gen The Witcher 3 / Fallout 4 / etc cu 60 fps o sa iti trebuiasca un laptop de minim 2500 ron(si vorbim de setari minime pe cea mai mica rezolutie).
Pentru o recomandare de laptop mai buna ar fi trebuit sa pui si un buget aproximativ. Oricum, daca vrei o recomandare adevarata facuta de pasionatii in IT, poti sa intebi pe forumul MyGarage la sectiunea Whishlist.

Laptopul este un PC portabil, deci poti juca jocurile cumparate si pe el. De obicei jocurile pentru PC vin cu un cod de activare. Acest cod se introduce pe platformele de genul STEAM, Origin, Uplay, etc. Ai nevoie de internet ca sa le activezi. O data activate poti sa le joci si daca nu ai conexiune la internet iar daca schimbi calculatorul o sa le poti descarca/juca legal oricand si daca nu mai CD/DVD-urile.

1 răspuns:
| Clorox a răspuns:

Cati ani ai? Nu intreba de ce, sunt doar curios big grin