| Sp1r1dushuPrizmat1k a întrebat:

As vrea sa folosesc PC-ul meu la gaming.
El are aceste piese:
-Procesor Pentium[R] Dual-Core CPU E5200 2,5GHz
-Rami:8GB
-Placa video: Nvidia Geforce 8500 GT 512MB
Nu stiu daca mai conteaza si altele, doar atat am putut gasi. Ce spuneti? Este bun pentru gaming?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Pentru jocuri de dinainte de 2005, e beton.

| Sp1r1dushuPrizmat1k explică (pentru KodrutZ):

Ce trebuie sa schimb la el?big grin

| KodrutZ a răspuns (pentru Sp1r1dushuPrizmat1k):

Tre' sa schimbi tot. E5200 era un procesor foarte bun in 2007. Acuma sintem in 2014 si au cam trecut niste anisori. Placa video era low-end si atunci, acum sterg pe jos cu ea pina si integratele din procesoarele Intel. Memoria video scoasa din context nu inseamna absolut nimic, la fel ca si frecventa procesorului.
@Hermess... cine zice, ala e.

| HeRmeSs a răspuns:

Alienware face PC-uri pentru gaming ->http://www.alienware.com/. Merge si PC-ul tau... KodrutZ e redus mintal. As zice sa imbunatatesti procesorul la 3GHz si placa video la 1GB.

| Sp1r1dushuPrizmat1k explică (pentru HeRmeSs):

Ok, multumeschappy

| KodrutZ a răspuns (pentru Sp1r1dushuPrizmat1k):

Ca sa iti faci idee... Alienware au fost preluati de catre Dell de ceva vreme si dai bani multi pe fite. Uite ca sa luam un exemplu scurt si la obiect:
1. http://www.pcgarage.ro/......lth-black/
2. http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/824775/
Da, intr-adevar, Alienware face sisteme pentru gaming. Si sahul din Windows e gaming, la o adica.

| nebunie12 a răspuns:

In primul rand procesorul si placa video!